Return to League Index

Western Australia State League Division One 2020

Fixtures and Results

1. Round

  Saturday, 04/07/2020 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield Joondalup United 1:4 (1:1)  
  Saturday, 04/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Quinns FC 0:1 (0:1)  
  Saturday, 04/07/2020 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Subiaco 3:1 (0:0)  
  Saturday, 04/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Mandurah City 2:1 (1:0)  
  Saturday, 04/07/2020 15:00 Swan Italian Club   Swan United Western Knights 0:4 (0:2)  
  Saturday, 04/07/2020 15:00 1620 Capital Stadium   Forrestfield United UWA-Nedlands FC 3:1 (0:1)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (--) Western Knights 1 1 0 0 4 4 : 0 3 0 0 0 0 0 : 0 0 1 1 0 0 4 : 0 3
2. (--) Joondalup United 1 1 0 0 3 4 : 1 3 0 0 0 0 0 : 0 0 1 1 0 0 4 : 1 3
3. (--) Fremantle City 1 1 0 0 2 3 : 1 3 1 1 0 0 3 : 1 3 0 0 0 0 0 : 0 0
4. (--) Forrestfield United 1 1 0 0 2 3 : 1 3 1 1 0 0 3 : 1 3 0 0 0 0 0 : 0 0
5. (--) Olympic Kingsway 1 1 0 0 1 2 : 1 3 1 1 0 0 2 : 1 3 0 0 0 0 0 : 0 0
6. (--) Quinns FC 1 1 0 0 1 1 : 0 3 0 0 0 0 0 : 0 0 1 1 0 0 1 : 0 3
7. (--) Mandurah City 1 0 0 1 -1 1 : 2 0 0 0 0 0 0 : 0 0 1 0 0 1 1 : 2 0
8. (--) Stirling Lions 1 0 0 1 -1 0 : 1 0 1 0 0 1 0 : 1 0 0 0 0 0 0 : 0 0
9. (--) UWA-Nedlands FC 1 0 0 1 -2 1 : 3 0 0 0 0 0 0 : 0 0 1 0 0 1 1 : 3 0
10. (--) Subiaco 1 0 0 1 -2 1 : 3 0 0 0 0 0 0 : 0 0 1 0 0 1 1 : 3 0
11. (--) Ashfield 1 0 0 1 -3 1 : 4 0 1 0 0 1 1 : 4 0 0 0 0 0 0 : 0 0
12. (--) Swan United 1 0 0 1 -4 0 : 4 0 1 0 0 1 0 : 4 0 0 0 0 0 0 : 0 0

2. Round

  Saturday, 11/07/2020 15:00 Nash Field   Western Knights Ashfield      
  Saturday, 11/07/2020 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Olympic Kingsway      
  Saturday, 11/07/2020 15:00 Gumblossom Park   Quinns FC Fremantle City      
  Saturday, 11/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Stirling Lions      
  Saturday, 11/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco Forrestfield United      
  Saturday, 11/07/2020 15:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Swan United      

3. Round

  Saturday, 18/07/2020 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Mandurah City      
  Saturday, 18/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Ashfield      
  Saturday, 18/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Joondalup United      
  Saturday, 18/07/2020 15:00 Swan Italian Club   Swan United Subiaco      
  Saturday, 18/07/2020 15:00 Nash Field   Western Knights UWA-Nedlands FC      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 1620 Capital Stadium   Forrestfield United Quinns FC      

4. Round

  Saturday, 25/07/2020 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield Stirling Lions      
  Saturday, 25/07/2020 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Fremantle City      
  Saturday, 25/07/2020 15:00 Gumblossom Park   Quinns FC Swan United      
  Saturday, 25/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Western Knights      
  Saturday, 25/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco UWA-Nedlands FC      
  Saturday, 25/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Forrestfield United      

5. Round

  Saturday, 01/08/2020 15:00 1620 Capital Stadium   Forrestfield United Joondalup United      
  Saturday, 01/08/2020 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Ashfield      
  Saturday, 01/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Olympic Kingsway      
  Saturday, 01/08/2020 15:00 Nash Field   Western Knights Subiaco      
  Saturday, 01/08/2020 15:00 Swan Italian Club   Swan United Mandurah City      
  Saturday, 01/08/2020 15:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Quinns FC      

6. Round

  Saturday, 08/08/2020 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield Forrestfield United      
  Saturday, 08/08/2020 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Swan United      
  Saturday, 08/08/2020 15:00 Gumblossom Park   Quinns FC Subiaco      
  Saturday, 08/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Fremantle City      
  Saturday, 08/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Western Knights      
  Saturday, 08/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City UWA-Nedlands FC      

7. Round

  Wednesday, 12/08/2020 19:30 1620 Capital Stadium   Forrestfield United Olympic Kingsway      
  Wednesday, 12/08/2020 19:30 Hilton Reserve   Fremantle City Stirling Lions      
  Wednesday, 12/08/2020 19:30 Gumblossom Park   Quinns FC Western Knights      
  Wednesday, 12/08/2020 19:30 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Subiaco      
  Wednesday, 12/08/2020 19:30 1620 Capital Stadium   Ashfield Swan United      
  Wednesday, 12/08/2020 19:30 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Joondalup United      

8. Round

  Saturday, 15/08/2020 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield UWA-Nedlands FC      
  Saturday, 15/08/2020 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Subiaco      
  Saturday, 15/08/2020 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Western Knights      
  Saturday, 15/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Swan United      
  Saturday, 15/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Forrestfield United      
  Saturday, 15/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Quinns FC      

9. Round

  Saturday, 22/08/2020 15:00 1620 Capital Stadium   Forrestfield United Fremantle City      
  Saturday, 22/08/2020 15:00 Gumblossom Park   Quinns FC Joondalup United      
  Saturday, 22/08/2020 15:00 Nash Field   Western Knights Mandurah City      
  Saturday, 22/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco Ashfield      
  Saturday, 22/08/2020 15:00 Swan Italian Club   Swan United Stirling Lions      
  Saturday, 22/08/2020 15:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Olympic Kingsway      

10. Round

  Saturday, 29/08/2020 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield Quinns FC      
  Saturday, 29/08/2020 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Mandurah City      
  Saturday, 29/08/2020 15:00 1620 Capital Stadium   Forrestfield United Western Knights      
  Saturday, 29/08/2020 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Swan United      
  Saturday, 29/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Subiaco      
  Saturday, 29/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions UWA-Nedlands FC      

11. Round

  Saturday, 05/09/2020 15:00 Gumblossom Park   Quinns FC Olympic Kingsway      
  Saturday, 05/09/2020 15:00 Nash Field   Western Knights Joondalup United      
  Saturday, 05/09/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco Stirling Lions      
  Saturday, 05/09/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Ashfield      
  Saturday, 05/09/2020 15:00 Swan Italian Club   Swan United Forrestfield United      
  Saturday, 05/09/2020 15:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Fremantle City      
Return to League Index

Return to League Index