Return to League Index

Western Australia Amateur Division Two 2020

Fixtures and Results

1. Round

  Sunday, 21/06/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Floreat Athena 3:4    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Curtin University 2:1    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Fraser Park 1:1    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Perth Hills United 0:10    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City East Perth 2:5    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Stirling Lions 4:2    

2. Round

  Sunday, 28/06/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Olympic Kingsway 2:2    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Noranda City 1:4    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Subiaco AFC 7:0    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Mandurah City 3:1    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Carramar Shamrock Rovers 1:0    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Westnam United 9:3    

3. Round

  Sunday, 05/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers East Perth 2:3    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Fraser Park 3:1    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Stirling Lions 5:0    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Floreat Athena 0:4    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Curtin University 0:14    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Mandurah City 5:2    

4. Round

  Sunday, 12/07/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Subiaco AFC 7:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Fraser Park 0:2    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Noranda City 1:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Olympic Kingsway 2:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Carramar Shamrock Rovers 4:2    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Perth Hills United 5:0    

5. Round

  Sunday, 19/07/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Floreat Athena 0:5    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Westnam United 1:6    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Curtin University 0:3    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Mandurah City 2:2    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City East Perth 2:4    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Stirling Lions 1:6    

6. Round

  Sunday, 26/07/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Curtin University 6:3    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Perth Hills United 1:2    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Fraser Park 3:4    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Subiaco AFC 6:0    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Noranda City 1:4    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Olympic Kingsway 0:4    

7. Round

  Sunday, 02/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Stirling Lions 4:3    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park East Perth 0:5    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Floreat Athena 3:5    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Carramar Shamrock Rovers 2:1    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Westnam United 8:2    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Mandurah City 2:2    
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Floreat Athena 7 6 1 0 19 33 : 14 19 3 2 1 0 15 : 8 7 4 4 0 0 18 : 6 12
2. (2.) East Perth 7 6 0 1 22 34 : 12 18 3 2 0 1 17 : 6 6 4 4 0 0 17 : 6 12
3. (3.) Olympic Kingsway 7 5 2 0 12 20 : 8 17 4 3 1 0 11 : 4 10 3 2 1 0 9 : 4 7
4. (7.) Noranda City 7 4 1 2 8 22 : 14 13 4 1 1 2 11 : 11 4 3 3 0 0 11 : 3 9
5. (4.) Perth Hills United 7 4 0 3 5 21 : 16 12 4 2 0 2 9 : 10 6 3 2 0 1 12 : 6 6
6. (5.) Westnam United 7 4 0 3 -1 25 : 26 12 4 3 0 1 14 : 8 9 3 1 0 2 11 : 18 3
7. (6.) Fraser Park 7 3 1 3 -2 15 : 17 10 3 1 0 2 7 : 10 3 4 2 1 1 8 : 7 7
8. (8.) Curtin University 7 3 0 4 9 26 : 17 9 3 1 0 2 5 : 9 3 4 2 0 2 21 : 8 6
9. (9.) Stirling Lions 7 2 0 5 -5 16 : 21 6 3 1 0 2 5 : 7 3 4 1 0 3 11 : 14 3
10. (10.) Mandurah City 7 1 2 4 -9 14 : 23 5 3 1 0 2 7 : 11 3 4 0 2 2 7 : 12 2
11. (12.) Subiaco AFC 7 0 1 6 -46 6 : 52 1 4 0 1 3 3 : 32 1 3 0 0 3 3 : 20 0
12. (11.) Carramar Shamrock Rovers 7 0 0 7 -12 10 : 22 0 4 0 0 4 7 : 15 0 3 0 0 3 3 : 7 0

8. Round

  Sunday, 09/08/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Noranda City      
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Perth Hills United      
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Floreat Athena      
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Curtin University      
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Fraser Park      
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Subiaco AFC      

9. Round

  Sunday, 16/08/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena East Perth      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Mandurah City      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Westnam United      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Stirling Lions      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Olympic Kingsway      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Carramar Shamrock Rovers      

10. Round

  Sunday, 23/08/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Fraser Park      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Subiaco AFC      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Perth Hills United      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Stirling Lions      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Floreat Athena      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Curtin University      

11. Round

  Sunday, 30/08/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Westnam United      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Olympic Kingsway      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United East Perth      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Mandurah City      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Noranda City      

12. Round

  Sunday, 06/09/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Olympic Kingsway      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Noranda City      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Subiaco AFC      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Mandurah City      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Westnam United      

13. Round

  Sunday, 13/09/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Floreat Athena      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Curtin University      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Fraser Park      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Perth Hills United      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Stirling Lions      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United East Perth      

14. Round

  Sunday, 20/09/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Perth Hills United      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Olympic Kingsway      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Noranda City      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Subiaco AFC      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Westnam United      

15. Round

  Sunday, 27/09/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Floreat Athena      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Curtin University      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Stirling Lions      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway East Perth      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Mandurah City      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Westnam United      

16. Round

  Sunday, 04/10/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Fraser Park      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Perth Hills United      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Olympic Kingsway      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Noranda City      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Subiaco AFC      
Return to League Index

Return to League Index