Return to League Index


NSW National Premier League Two 2020

Fixtures and Results

1. Round

  Saturday, 07/03/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Northern Tigers 1:2 (0:0)  
  Saturday, 07/03/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Hakoah Sydney City East 2:1 (1:0)  
  Saturday, 07/03/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Mounties Wanderers 1:0 (1:0)  
  Saturday, 07/03/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Central Coast Mariners 2:2 (1:0)  
  Saturday, 07/03/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC St George City 0:3 (0:3)  
  Sunday, 08/03/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Western Sydney Wanderers Hills United 3:1 (1:0)  

2. Round

  Saturday, 14/03/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders St George FC 0:4 (0:3)  
  Saturday, 14/03/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United St George City 1:2 (1:0)  
  Saturday, 14/03/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Blacktown Spartans 0:1 (0:1)  
  Saturday, 14/03/2020 19:00 Valentine Sports Park   Mounties Wanderers Bonnyrigg White Eagles 2:2 (1:1)  
  Sunday, 15/03/2020 17:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Hakoah Sydney City East 3:2 (1:1)  
  Sunday, 15/03/2020 17:30 Christie Park   NWS Spirit FC Western Sydney Wanderers 3:2 (1:0)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) St George City 2 2 0 0 4 5 : 1 6 0 0 0 0 0 : 0 0 2 2 0 0 5 : 1 6
2. (5.) Blacktown Spartans 2 2 0 0 2 2 : 0 6 1 1 0 0 1 : 0 3 1 1 0 0 1 : 0 3
3. (6.) Central Coast Mariners 2 1 1 0 1 5 : 4 4 1 1 0 0 3 : 2 3 1 0 1 0 2 : 2 1
4. (7.) NWS Spirit FC 2 1 1 0 1 5 : 4 4 2 1 1 0 5 : 4 4 0 0 0 0 0 : 0 0
5. (2.) Western Sydney Wanderers 2 1 0 1 1 5 : 4 3 1 1 0 0 3 : 1 3 1 0 0 1 2 : 3 0
6. (12.) St George FC 2 1 0 1 1 4 : 3 3 1 0 0 1 0 : 3 0 1 1 0 0 4 : 0 3
7. (3.) Northern Tigers 2 1 0 1 0 2 : 2 3 1 0 0 1 0 : 1 0 1 1 0 0 2 : 1 3
8. (4.) SD Raiders 2 1 0 1 -3 2 : 5 3 2 1 0 1 2 : 5 3 0 0 0 0 0 : 0 0
9. (9.) Bonnyrigg White Eagles 2 0 1 1 -1 3 : 4 1 1 0 0 1 1 : 2 0 1 0 1 0 2 : 2 1
10. (10.) Mounties Wanderers 2 0 1 1 -1 2 : 3 1 1 0 1 0 2 : 2 1 1 0 0 1 0 : 1 0
11. (8.) Hakoah Sydney City East 2 0 0 2 -2 3 : 5 0 0 0 0 0 0 : 0 0 2 0 0 2 3 : 5 0
12. (11.) Hills United 2 0 0 2 -3 2 : 5 0 1 0 0 1 1 : 2 0 1 0 0 1 1 : 3 0

3. Round

  Saturday, 21/03/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Northern Tigers      
  Saturday, 21/03/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Central Coast Mariners      
  Saturday, 21/03/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC NWS Spirit FC      
  Saturday, 21/03/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Blacktown Spartans      
  Saturday, 21/03/2020 19:00 Peakhurst Park   St George City Mounties Wanderers      
  Sunday, 22/03/2020 15:00 Laybutt Reserve   Western Sydney Wanderers SD Raiders      

4. Round

  Saturday, 28/03/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Hills United      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 Peakhurst Park   St George City NWS Spirit FC      
  Sunday, 29/03/2020 17:00 Pluim Park   Central Coast Mariners St George FC      

5. Round

  Saturday, 04/04/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East St George City      
  Saturday, 04/04/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Blacktown Spartans      
  Saturday, 04/04/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Northern Tigers      
  Saturday, 04/04/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Central Coast Mariners      
  Saturday, 04/04/2020 19:30 Christie Park   NWS Spirit FC SD Raiders      
  Sunday, 05/04/2020 18:00 Lily Homes Stadium   Western Sydney Wanderers Mounties Wanderers      

6. Round

  Friday, 10/04/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers St George City      
  Saturday, 11/04/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 11/04/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles St George FC      
  Saturday, 11/04/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Central Coast Mariners      
  Saturday, 11/04/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans NWS Spirit FC      
  Saturday, 11/04/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Hills United      

7. Round

  Saturday, 18/04/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 18/04/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Northern Tigers      
  Saturday, 18/04/2020 19:00 Peakhurst Park   St George City Blacktown Spartans      
  Saturday, 18/04/2020 19:00 Sydney United Sports Centre   Western Sydney Wanderers Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 18/04/2020 19:30 Christie Park   NWS Spirit FC Mounties Wanderers      
  Sunday, 19/04/2020 17:00 Pluim Park   Central Coast Mariners SD Raiders      

8. Round

  Saturday, 25/04/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Hills United      
  Saturday, 25/04/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles NWS Spirit FC      
  Saturday, 25/04/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers St George FC      
  Saturday, 25/04/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 25/04/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers SD Raiders      
  Sunday, 26/04/2020 15:00 Netstrata Jubilee Stadium   St George City Central Coast Mariners      

9. Round

  Saturday, 02/05/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 02/05/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Hills United      
  Saturday, 02/05/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Mounties Wanderers      
  Saturday, 02/05/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Blacktown Spartans      
  Saturday, 02/05/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers St George City      
  Sunday, 03/05/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Northern Tigers      

10. Round

  Saturday, 09/05/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East NWS Spirit FC      
  Saturday, 09/05/2020 17:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Mounties Wanderers      
  Saturday, 09/05/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Central Coast Mariners      
  Saturday, 09/05/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 09/05/2020 19:00 Peakhurst Park   St George City SD Raiders      
  Saturday, 09/05/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers St George FC      

11. Round

  Saturday, 16/05/2020 15:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers Central Coast Mariners      
  Saturday, 16/05/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles St George City      
  Saturday, 16/05/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 16/05/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Northern Tigers      
  Saturday, 16/05/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Blacktown Spartans      
  Saturday, 16/05/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Hills United      

12. Round

  Saturday, 23/05/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Blacktown Spartans      
  Saturday, 23/05/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 23/05/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Western Sydney Wanderers      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East SD Raiders      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners NWS Spirit FC      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Netstrata Jubilee Stadium   St George City St George FC      

13. Round

  Saturday, 30/05/2020 15:00 Netstrata Jubilee Stadium   St George City Hills United      
  Saturday, 30/05/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Central Coast Mariners      
  Saturday, 30/05/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Mounties Wanderers      
  Saturday, 30/05/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC SD Raiders      
  Saturday, 30/05/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Northern Tigers      
  Saturday, 30/05/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers NWS Spirit FC      

14. Round

  Saturday, 06/06/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers St George City      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC St George FC      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Hills United      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Western Sydney Wanderers      
  Sunday, 07/06/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Bonnyrigg White Eagles      

15. Round

  Saturday, 13/06/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Blacktown Spartans      
  Saturday, 13/06/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles SD Raiders      
  Saturday, 13/06/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Mounties Wanderers      
  Saturday, 13/06/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers Northern Tigers      
  Saturday, 13/06/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC St George City      
  Saturday, 13/06/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Central Coast Mariners      

16. Round

  Saturday, 20/06/2020 15:00 Netstrata Jubilee Stadium   St George City Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 20/06/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 20/06/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 20/06/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders NWS Spirit FC      
  Saturday, 20/06/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers St George FC      
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Hills United      

17. Round

  Saturday, 27/06/2020 15:00 Netstrata Jubilee Stadium   St George City Northern Tigers      
  Saturday, 27/06/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 27/06/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 27/06/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Blacktown Spartans      
  Saturday, 27/06/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United SD Raiders      
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Mounties Wanderers      

18. Round

  Saturday, 04/07/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East St George FC      
  Saturday, 04/07/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers NWS Spirit FC      
  Saturday, 04/07/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 04/07/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Hills United      
  Saturday, 04/07/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans St George City      
  Saturday, 04/07/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Central Coast Mariners      

19. Round

  Saturday, 11/07/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 11/07/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 11/07/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Mounties Wanderers      
  Saturday, 11/07/2020 19:00 WSW Academy   Western Sydney Wanderers Blacktown Spartans      
  Saturday, 11/07/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Northern Tigers      
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners St George City      

20. Round

  Saturday, 18/07/2020 17:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 18/07/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers SD Raiders      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United NWS Spirit FC      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans St George FC      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 Peakhurst Park   St George City Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Central Coast Mariners      

21. Round

  Saturday, 25/07/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers Northern Tigers      
  Saturday, 25/07/2020 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Hills United      
  Saturday, 25/07/2020 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 25/07/2020 19:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders St George City      
  Saturday, 25/07/2020 19:00 Ilinden Sports Centre   St George FC Western Sydney Wanderers      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Blacktown Spartans      

22. Round

  Sunday, 02/08/2020 15:00 Peakhurst Park   St George City Bonnyrigg White Eagles      
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Mounties Wanderers      
  Sunday, 02/08/2020 15:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers NWS Spirit FC      
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans SD Raiders      
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Hills United St George FC      
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Western Sydney Wanderers      
Return to League Index

Return to League Index