Return to League Index


NSW National Premier League One 2020

Fixtures and Results

Regular Season

1. Round

  Saturday, 29/02/2020 18:00 Lambert Park   North Shore Mariners A.P.I.A. Leichhardt 1:1 (0:1)  
  Sunday, 01/03/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Sydney FC 1:2 (0:2)  
  Sunday, 01/03/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney United 58 1:0 (1:0)  
  Sunday, 01/03/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Wollongong Wolves 1:2 (0:1)  
  Sunday, 01/03/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Manly United 2:1 (1:1)  
  Sunday, 01/03/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sutherland Sharks 4:1 (1:1)  

2. Round

  Saturday, 07/03/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Rockdale City Suns 1:1 (0:0)  
  Saturday, 07/03/2020 19:00 Cromer Park   Manly United Blacktown City 0:1 (0:0)  
  Sunday, 08/03/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Sydney United 58 0:5 (0:2)  
  Sunday, 08/03/2020 14:30 Albert Butler Memorial Park   Wollongong Wolves North Shore Mariners 2:3 (1:1)  
  Sunday, 08/03/2020 18:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Sydney Olympic 2:1 (1:0)  
  Sunday, 08/03/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Marconi Stallions 0:4 (0:1)  

3. Round

  Saturday, 14/03/2020 17:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney Olympic 2:0 (2:0)  
  Saturday, 14/03/2020 19:00 Cromer Park   Manly United Sydney United 58 2:0 (0:0)  
  Sunday, 15/03/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Wollongong Wolves postponed    
  Sunday, 15/03/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Sydney FC 0:4 (0:3)  
  Sunday, 15/03/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sutherland Sharks 3:1 (1:0)  
  Sunday, 15/03/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns A.P.I.A. Leichhardt 1:1 (1:1)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Marconi Stallions 3 3 0 0 9 10 : 1 9 2 2 0 0 6 : 1 6 1 1 0 0 4 : 0 3
2. (2.) Blacktown City 3 3 0 0 4 5 : 1 9 2 2 0 0 4 : 1 6 1 1 0 0 1 : 0 3
3. (8.) Sydney FC 3 2 0 1 1 6 : 5 6 1 0 0 1 0 : 4 0 2 2 0 0 6 : 1 6
4. (4.) A.P.I.A. Leichhardt 3 1 2 0 1 4 : 3 5 1 1 0 0 2 : 1 3 2 0 2 0 2 : 2 2
5. (5.) Rockdale City Suns 3 1 2 0 1 4 : 3 5 2 1 1 0 3 : 2 4 1 0 1 0 1 : 1 1
6. (3.) North Shore Mariners 3 1 1 1 -3 4 : 7 4 2 0 1 1 1 : 5 1 1 1 0 0 3 : 2 3
7. (6.) Sydney United 58 3 1 0 2 2 5 : 3 3 0 0 0 0 0 : 0 0 3 1 0 2 5 : 3 3
8. (7.) Wollongong Wolves 2 1 0 1 0 4 : 4 3 1 0 0 1 2 : 3 0 1 1 0 0 2 : 1 3
9. (11.) Manly United 3 1 0 2 0 3 : 3 3 2 1 0 1 2 : 1 3 1 0 0 1 1 : 2 0
10. (9.) Sutherland Sharks 3 0 1 2 -5 3 : 8 1 1 0 1 0 1 : 1 1 2 0 0 2 2 : 7 0
11. (10.) Sydney Olympic 3 0 0 3 -4 2 : 6 0 1 0 0 1 1 : 2 0 2 0 0 2 1 : 4 0
12. (12.) Mt Druitt Town Rangers 2 0 0 2 -6 1 : 7 0 2 0 0 2 1 : 7 0 0 0 0 0 0 : 0 0

Top five qualify for Finals Series

Bottom team maybe relegated to NPL 2

4. Round

  Sunday, 22/03/2020 14:30 Albert Butler Memorial Park   Wollongong Wolves Marconi Stallions      
  Sunday, 22/03/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City North Shore Mariners      
  Sunday, 22/03/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 22/03/2020 18:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Rockdale City Suns      
  Sunday, 22/03/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Sutherland Sharks      
  Sunday, 22/03/2020 19:30 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Manly United      

5. Round

  Saturday, 28/03/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks A.P.I.A. Leichhardt      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 Cromer Park   Manly United Sydney Olympic      
  Saturday, 28/03/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney United 58      
  Sunday, 29/03/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers North Shore Mariners      
  Sunday, 29/03/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney FC      
  Sunday, 29/03/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Wollongong Wolves      

6. Round

  Saturday, 04/04/2020 17:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Rockdale City Suns      
  Saturday, 04/04/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Blacktown City      
  Saturday, 04/04/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 05/04/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Sutherland Sharks      
  Sunday, 05/04/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Wollongong Wolves      
  Sunday, 05/04/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Manly United      

7. Round

  Friday, 10/04/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Sutherland Sharks      
  Friday, 10/04/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 12/04/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Blacktown City      
  Sunday, 12/04/2020 14:30 Albert Butler Memorial Park   Wollongong Wolves Sydney FC      
  Sunday, 12/04/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns North Shore Mariners      
  Monday, 13/04/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sydney Olympic      

8. Round

  Saturday, 18/04/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney Olympic      
  Saturday, 18/04/2020 20:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Wollongong Wolves      
  Sunday, 19/04/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 19/04/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Marconi Stallions      
  Sunday, 19/04/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Rockdale City Suns      
  Sunday, 19/04/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Sydney United 58      

9. Round

  Saturday, 25/04/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Rockdale City Suns      
  Sunday, 26/04/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Sutherland Sharks      
  Sunday, 26/04/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 North Shore Mariners      
  Sunday, 26/04/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Manly United      
  Sunday, 26/04/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Blacktown City      
  Sunday, 26/04/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC A.P.I.A. Leichhardt      

10. Round

  Saturday, 02/05/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney United 58      
  Saturday, 02/05/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 03/05/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Marconi Stallions      
  Sunday, 03/05/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Sydney Olympic      
  Sunday, 03/05/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Wollongong Wolves      
  Sunday, 03/05/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney FC      

11. Round

  Saturday, 09/05/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Blacktown City      
  Sunday, 10/05/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Rockdale City Suns      
  Sunday, 10/05/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Manly United      
  Sunday, 10/05/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 10/05/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Sutherland Sharks      
  Sunday, 10/05/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Sydney Olympic      

12. Round

  Saturday, 16/05/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Marconi Stallions      
  Saturday, 16/05/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt North Shore Mariners      
  Sunday, 17/05/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Blacktown City      
  Sunday, 17/05/2020 15:00 Albert Butler Memorial Park   Wollongong Wolves Sydney Olympic      
  Sunday, 17/05/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Rockdale City Suns      
  Sunday, 17/05/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Mt Druitt Town Rangers      

13. Round

  Saturday, 23/05/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney FC      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Manly United      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Wollongong Wolves      
  Sunday, 24/05/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 24/05/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sutherland Sharks      
  Sunday, 24/05/2020 17:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic A.P.I.A. Leichhardt      

14. Round

  Saturday, 30/05/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Blacktown City      
  Saturday, 30/05/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Rockdale City Suns      
  Sunday, 31/05/2020 14:30 Albert Butler Memorial Park   Wollongong Wolves Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 31/05/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Manly United      
  Sunday, 31/05/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Marconi Stallions      
  Sunday, 31/05/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC North Shore Mariners      

15. Round

  Saturday, 06/06/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney FC      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Wollongong Wolves      
  Saturday, 06/06/2020 19:00 Cromer Park   Manly United A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 07/06/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Sydney Olympic      
  Sunday, 07/06/2020 14:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney United 58      
  Sunday, 07/06/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Blacktown City      

16. Round

  Saturday, 13/06/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Sutherland Sharks      
  Sunday, 14/06/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Marconi Stallions      
  Sunday, 14/06/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Rockdale City Suns      
  Sunday, 14/06/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Manly United      
  Sunday, 14/06/2020 17:00 Lambert Park   North Shore Mariners Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 14/06/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Blacktown City      

17. Round

  Saturday, 20/06/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks North Shore Mariners      
  Sunday, 21/06/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Marconi Stallions      
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Sydney United 58      
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Sydney FC      
  Sunday, 21/06/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney Olympic      

18. Round

  Saturday, 27/06/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Manly United      
  Saturday, 27/06/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Marconi Stallions      
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Rockdale City Suns      
  Sunday, 28/06/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sydney United 58      
  Sunday, 28/06/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Wollongong Wolves      

19. Round

  Saturday, 04/07/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions North Shore Mariners      
  Sunday, 05/07/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers Manly United      
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sydney FC      
  Sunday, 05/07/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sutherland Sharks      
  Sunday, 05/07/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Blacktown City      

20. Round

  Saturday, 11/07/2020 16:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Mt Druitt Town Rangers      
  Saturday, 11/07/2020 19:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Sydney FC      
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Lambert Park   North Shore Mariners Sydney United 58      
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Cromer Park   Manly United Wollongong Wolves      
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney Olympic      
  Sunday, 12/07/2020 16:30 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Marconi Stallions      

21. Round

  Saturday, 18/07/2020 18:30 Ilinden Sports Centre   Sydney FC Rockdale City Suns      
  Saturday, 18/07/2020 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Manly United      
  Sunday, 19/07/2020 14:00 Popondetta Park   Mt Druitt Town Rangers A.P.I.A. Leichhardt      
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sutherland Sharks      
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Blacktown City      
  Sunday, 19/07/2020 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic North Shore Mariners      

22. Round

  Sunday, 26/07/2020 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Marconi Stallions      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Mt Druitt Town Rangers      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Cromer Park   Manly United North Shore Mariners      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Lambert Park   A.P.I.A. Leichhardt Sydney United 58      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Wollongong Wolves      
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sydney FC      

Finals Series

Elimination Semi Final

1         4. Regular Season     5. Regular Season        

Preliminary Semi Final

2         2. Regular Season     3. Regular Season        

Minor Semi Final

3         Loser from match 2     Winner of match 1        

Major Semi Final

4         1. Regular Season     Winner of match 2        

Preliminary Final

5         Loser from match 4     Winner of match 3        

Grand Final

6         Winner of match 4     Winner of match 5        
Return to League Index

Return to League Index