Return to League Index

Football Pools

NSW National Premier League One 2018

Fixtures and Results

Regular Season

1. Round

  Saturday, 10/03/2018 19:00 Cromer Park   Manly United APIA Leichhardt Tigers 1:2 (1:0)  
  Saturday, 10/03/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney United 58 1:0 (1:0)  
  Saturday, 10/03/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Hakoah Sydney City East 3:1 (1:1)  
  Sunday, 11/03/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Bonnyrigg White Eagles 2:1 (1:0)  
  Sunday, 11/03/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Blacktown City 0:0 (0:0)  
  Sunday, 11/03/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sutherland Sharks 1:0 (0:0)  

2. Round

  Saturday, 17/03/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney FC 2:1 (0:0)  
  Saturday, 17/03/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Blacktown City 0:1 (0:1)  
  Sunday, 18/03/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Rockdale City Suns 1:0 (1:0)  
  Sunday, 18/03/2018 16:30 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Manly United 3:0 (2:0)  
  Sunday, 18/03/2018 18:00 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Sydney Olympic 2:0 (1:0)  
  Sunday, 18/03/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Marconi Stallions 1:1 (1:1)  

3. Round

  Saturday, 24/03/2018 17:45 Lambert Park   Sydney FC Wollongong Wolves 1:2 (0:0)  
  Saturday, 24/03/2018 19:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Sutherland Sharks 2:2 (0:0)  
  Saturday, 24/03/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Bonnyrigg White Eagles 4:0 (3:0)  
  Sunday, 25/03/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Manly United 2:1 (2:0)  
  Sunday, 25/03/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney United 58 2:3 (2:2)  
  Wednesday, 04/04/2018 19:30 Marconi Stadium   Marconi Stallions APIA Leichhardt Tigers 1:3 (0:1)  

4. Round

  Friday, 30/03/2018 16:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Hakoah Sydney City East 2:1 (1:0)  
  Friday, 30/03/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Blacktown City 0:2 (0:0)  
  Saturday, 31/03/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Wollongong Wolves 3:0 (2:0)  
  Saturday, 31/03/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Rockdale City Suns 3:4 (3:0)  
  Saturday, 31/03/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Manly United 2:4 (2:2)  
  Saturday, 31/03/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sydney FC 5:3 (3:2)  

5. Round

  Saturday, 07/04/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney United 58 0:3 (0:1)  
  Saturday, 07/04/2018 19:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns APIA Leichhardt Tigers 0:5 (0:2)  
  Saturday, 07/04/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Manly United 1:1 (1:0)  
  Saturday, 07/04/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney Olympic 0:2 (0:1)  
  Saturday, 07/04/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Bonnyrigg White Eagles 3:3 (1:2)  
  Sunday, 08/04/2018 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Wollongong Wolves 1:2 (0:1)  

6. Round

  Saturday, 14/04/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Sutherland Sharks 0:3 (0:1)  
  Saturday, 14/04/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Rockdale City Suns 3:3 (2:3)  
  Saturday, 14/04/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Hakoah Sydney City East 1:1 (1:1)  
  Saturday, 14/04/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Wollongong Wolves 2:0 (0:0)  
  Sunday, 15/04/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Blacktown City 1:0 (0:0)  
  Sunday, 15/04/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Sydney FC 3:0 (3:0)  

7. Round

  Saturday, 21/04/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks APIA Leichhardt Tigers 3:3 (2:2)  
  Saturday, 21/04/2018 19:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Sydney United 58 2:0 (1:0)  
  Saturday, 21/04/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Marconi Stallions 0:1 (0:0)  
  Saturday, 21/04/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Manly United 1:2 (0:0)  
  Sunday, 22/04/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Rockdale City Suns 2:2 (2:0)  
  Sunday, 22/04/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Bonnyrigg White Eagles 0:1 (0:0)  

8. Round

  Saturday, 28/04/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Sutherland Sharks 2:1 (1:1)  
  Saturday, 28/04/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Hakoah Sydney City East 3:2 (2:0)  
  Saturday, 28/04/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Rockdale City Suns 2:1 (1:0)  
  Sunday, 29/04/2018 14:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Sydney United 58 2:1 (1:0)  
  Sunday, 29/04/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sydney FC 1:0 (0:0)  
  Sunday, 29/04/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Wollongong Wolves 4:2 (2:1)  

9. Round

  Saturday, 05/05/2018 15:00 Lambert Park   Sydney FC Marconi Stallions 2:2 (2:1)  
  Saturday, 05/05/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Sydney Olympic 0:3 (0:0)  
  Saturday, 05/05/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 APIA Leichhardt Tigers 1:0 (0:0)  
  Sunday, 06/05/2018 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Bonnyrigg White Eagles 2:0 (0:0)  
  Sunday, 06/05/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Manly United 1:1 (0:0)  
  Sunday, 06/05/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Blacktown City 3:5 (0:3)  

10. Round

  Saturday, 12/05/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles APIA Leichhardt Tigers 1:5 (1:2)  
  Saturday, 12/05/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Sydney United 58 1:1 (0:0)  
  Saturday, 12/05/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney FC 1:0 (0:0)  
  Saturday, 12/05/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sutherland Sharks 0:2 (0:1)  
  Sunday, 13/05/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Wollongong Wolves 5:1 (2:1)  
  Sunday, 13/05/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Hakoah Sydney City East 3:0 (1:0)  

11. Round

  Saturday, 19/05/2018 15:00 Lambert Park   Sydney FC Rockdale City Suns 2:0 (1:0)  
  Saturday, 19/05/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Blacktown City 1:2 (0:1)  
  Saturday, 19/05/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Manly United 2:1 (2:1)  
  Saturday, 19/05/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sydney Olympic 0:2 (0:2)  
  Sunday, 20/05/2018 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East APIA Leichhardt Tigers 1:3 (0:0)  
  Sunday, 20/05/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Marconi Stallions 1:0 (1:0)  

12. Round

  Saturday, 26/05/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Rockdale City Suns 0:1 (0:1)  
  Saturday, 26/05/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Sydney Olympic 1:0 (0:0)  
  Saturday, 26/05/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Marconi Stallions 2:2 (2:2)  
  Sunday, 27/05/2018 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Sydney FC 3:1 (2:0)  
  Sunday, 27/05/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Wollongong Wolves 1:1 (1:0)  
  Sunday, 27/05/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Manly United 0:1 (0:1)  

13. Round

  Saturday, 02/06/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Hakoah Sydney City East 0:0 (0:0)  
  Saturday, 02/06/2018 19:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Bonnyrigg White Eagles 2:2 (0:1)  
  Saturday, 02/06/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Sutherland Sharks 0:2 (0:1)  
  Sunday, 03/06/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney United 58 0:1 (0:1)  
  Sunday, 03/06/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic APIA Leichhardt Tigers 1:1 (1:0)  
  Sunday, 03/06/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Wollongong Wolves 4:1 (1:1)  

14. Round

  Saturday, 09/06/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Hakoah Sydney City East 0:2 (0:1)  
  Saturday, 09/06/2018 19:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Sydney FC 1:1 (1:0)  
  Saturday, 09/06/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Sydney Olympic 1:2 (1:0)  
  Saturday, 09/06/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Rockdale City Suns 0:2 (0:1)  
  Sunday, 10/06/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Marconi Stallions 0:1 (0:0)  
  Wednesday, 04/07/2018 19:30 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Blacktown City 1:1 (1:0)  

15. Round

  Saturday, 16/06/2018 16:30 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Sydney Olympic 2:2 (0:1)  
  Saturday, 16/06/2018 17:00 Cromer Park   Manly United Marconi Stallions 2:3 (1:1)  
  Saturday, 16/06/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Sydney United 58 0:3 (0:0)  
  Sunday, 17/06/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City APIA Leichhardt Tigers 1:2 (1:1)  
  Sunday, 17/06/2018 15:00 JJ Kelly Park   Wollongong Wolves Sutherland Sharks 2:1 (0:0)  
  Sunday, 17/06/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Bonnyrigg White Eagles 2:4 (0:2)  

16. Round

  Saturday, 23/06/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Sydney FC 1:2 (1:1)  
  Saturday, 23/06/2018 19:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Hakoah Sydney City East 2:1 (0:0)  
  Saturday, 23/06/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Sutherland Sharks 3:1 (0:0)  
  Saturday, 23/06/2018 19:45 Lambert Park   Sydney Olympic Marconi Stallions 2:1 (1:1)  
  Sunday, 24/06/2018 15:00 Cromer Park   Manly United Blacktown City 1:1 (1:0)  
  Sunday, 24/06/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Rockdale City Suns 4:1 (2:0)  

17. Round

  Saturday, 30/06/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Bonnyrigg White Eagles 2:1 (2:0)  
  Saturday, 30/06/2018 19:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Marconi Stallions 1:2 (0:1)  
  Saturday, 30/06/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC APIA Leichhardt Tigers 1:5 (0:1)  
  Sunday, 01/07/2018 15:00 Win Stadium   Wollongong Wolves Sydney United 58 1:3 (1:1)  
  Sunday, 01/07/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sydney Olympic 1:0 (0:0)  
  Sunday, 01/07/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Manly United 4:3 (2:1)  

18. Round

  Saturday, 07/07/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Wollongong Wolves 1:0 (1:0)  
  Saturday, 07/07/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Hakoah Sydney City East 3:1 (1:1)  
  Sunday, 08/07/2018 15:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Blacktown City 0:0 (0:0)  
  Sunday, 08/07/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Sutherland Sharks 6:2 (3:1)  
  Sunday, 08/07/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney Olympic 1:0 (0:0)  
  Wednesday, 11/07/2018 19:30 Cromer Park   Manly United Sydney FC 1:0 (1:0)  

19. Round

  Saturday, 21/07/2018 14:00 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Bonnyrigg White Eagles 2:1 (1:0)  
  Saturday, 21/07/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Manly United 0:1 (0:0)  
  Saturday, 21/07/2018 19:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Blacktown City 1:2 (1:0)  
  Saturday, 21/07/2018 19:00 Win Stadium   Wollongong Wolves APIA Leichhardt Tigers 1:1 (1:0)  
  Saturday, 21/07/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Sydney Olympic 2:3 (1:1)  
  Sunday, 22/07/2018 17:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Marconi Stallions 2:1 (0:0)  

20. Round

  Saturday, 28/07/2018 19:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Hakoah Sydney City East 0:3 (0:1)  
  Saturday, 28/07/2018 19:00 Cromer Park   Manly United Wollongong Wolves 1:1 (0:1)  
  Sunday, 29/07/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sutherland Sharks 3:1 (1:0)  
  Sunday, 29/07/2018 15:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Sydney FC 4:1 (1:1)  
  Sunday, 29/07/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Rockdale City Suns 1:1 (0:0)  
  Sunday, 29/07/2018 16:00 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Sydney United 58 6:2 (4:0)  

21. Round

  Saturday, 04/08/2018 18:30 Seymour Shaw   Sutherland Sharks Marconi Stallions 2:3 (1:2)  
  Saturday, 04/08/2018 19:30 Sydney United Sports Centre   Sydney United 58 Manly United 1:0 (0:0)  
  Saturday, 04/08/2018 19:45 Lambert Park   Sydney FC Blacktown City 1:0 (0:0)  
  Sunday, 05/08/2018 15:00 Hooka Creek Park   Wollongong Wolves Sydney Olympic 0:4 (0:1)  
  Sunday, 05/08/2018 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Rockdale City Suns 1:0 (0:0)  
  Sunday, 05/08/2018 16:15 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Bonnyrigg White Eagles 6:3 (2:3)  

22. Round

  Sunday, 12/08/2018 15:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Sutherland Sharks 0:2 (0:0)  
  Sunday, 12/08/2018 15:00 Cromer Park   Manly United Bonnyrigg White Eagles 5:1 (2:1)  
  Sunday, 12/08/2018 15:00 Belmore Sports Ground   Sydney Olympic Sydney United 58 1:0 (1:0)  
  Sunday, 12/08/2018 15:00 Ilinden Sports Centre   Rockdale City Suns Sydney FC 2:2 (2:1)  
  Sunday, 12/08/2018 15:00 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Hakoah Sydney City East 1:2 (0:1)  
  Sunday, 12/08/2018 15:00 Marconi Stadium   Marconi Stallions Wollongong Wolves 0:3 (0:1)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (2.) Sydney Olympic 22 15 3 4 21 40 : 19 48 11 9 2 0 22 : 9 29 11 6 1 4 18 : 10 19
2. (1.) APIA Leichhardt Tigers 22 14 3 5 34 62 : 28 45 11 7 0 4 32 : 16 21 11 7 3 1 30 : 12 24
3. (3.) Sydney United 58 22 12 2 8 7 36 : 29 38 11 7 1 3 19 : 13 22 11 5 1 5 17 : 16 16
4. (4.) Blacktown City 22 9 7 6 7 27 : 20 34 11 4 3 4 13 : 11 15 11 5 4 2 14 : 9 19
5. (6.) Rockdale City Suns 22 9 4 9 -4 39 : 43 31 11 6 1 4 24 : 24 19 11 3 3 5 15 : 19 12
6. (5.) Marconi Stallions 22 8 6 8 -4 30 : 34 30 11 3 3 5 13 : 19 12 11 5 3 3 17 : 15 18
7. (8.) Manly United 22 7 7 8 1 33 : 32 28 11 3 5 3 18 : 15 14 11 4 2 5 15 : 17 14
8. (7.) Hakoah Sydney City East 22 8 4 10 1 33 : 32 28 11 5 2 4 19 : 14 17 11 3 2 6 14 : 18 11
9. (9.) Wollongong Wolves 22 7 6 9 -13 23 : 36 27 11 4 4 3 10 : 13 16 11 3 2 6 13 : 23 11
10. (11.) Sutherland Sharks 22 7 2 13 -9 30 : 39 23 11 3 1 7 13 : 20 10 11 4 1 6 17 : 19 13
11. (10.) Bonnyrigg White Eagles 22 6 4 12 -21 30 : 51 22 11 4 2 5 13 : 21 14 11 2 2 7 17 : 30 8
12. (12.) Sydney FC 22 4 4 14 -20 27 : 47 16 11 3 2 6 16 : 23 11 11 1 2 8 11 : 24 5

Top five qualify for Finals Series

Bottom team in club championship (NPL,U20 & U18) are relegated to NPL Two

Finals Series

Elimination Semi Final

1 Saturday, 18/08/2018 19:00 Lily Homes Stadium   Blacktown City Rockdale City Suns 0:2 (0:2)    

Preliminary Semi Final

2 Saturday, 18/08/2018 18:00 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Sydney United 58 4:6 (0:1, 1:1, 1:1) Pens    

Minor Semi Final

3 Saturday, 25/08/2018 19:30 Lambert Park   APIA Leichhardt Tigers Rockdale City Suns        

Major Semi Final

4 Sunday, 26/08/2018 17:00 Lambert Park   Sydney Olympic Sydney United 58        

Preliminary Final

5         Loser from match 4     Winner of match 3        

Grand Final

6 Sunday, 09/09/2018   Leichhardt Oval   Winner of match 4     Winner of match 5        
Return to League Index

Return to League Index

Football Pools