Return to League Index

Football Pools

Northern NSW National Premier League 2018

Fixtures and Results

Regular Season

1. Round

  Saturday, 17/03/2018 14:30 Adamstown Oval   Newcastle Jets Academy Adamstown Rosebud 2:2 (0:0)  
  Saturday, 17/03/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Edgeworth Eagles 4:3 (2:1)  
  Saturday, 17/03/2018 19:00 Cooks Square Park   Maitland Weston Workers 2:1 (0:0)  
  Sunday, 18/03/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Broadmeadow Magic 0:6 (0:2)  
  Sunday, 18/03/2018 18:00 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Charlestown City Blues 2:3 (1:2)  
No match: Valentine FC

2. Round

  Saturday, 24/03/2018 18:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Hamilton Olympic 0:1 (0:0)  
  Sunday, 25/03/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Lake Macquarie City 2:1 (1:0)  
  Sunday, 25/03/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Maitland 3:1 (1:0)  
  Sunday, 25/03/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Newcastle Jets Academy 1:2 (0:1)  
  Sunday, 25/03/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Lambton Jaffas 2:2 (2:1)  
No match: Edgeworth Eagles

3. Round

  Friday, 30/03/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Charlestown City Blues 0:1 (0:0)  
  Friday, 30/03/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Adamstown Rosebud 9:1 (4:1)  
  Friday, 30/03/2018 18:00 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Valentine FC 2:2 (0:2)  
  Saturday, 31/03/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Weston Workers 4:1 (2:0)  
  Sunday, 01/04/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Edgeworth Eagles 2:3 (1:1)  
No match: Newcastle Jets Academy

4. Round

  Saturday, 07/04/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Valentine FC 1:1 (1:1)  
  Sunday, 08/04/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Broadmeadow Magic 2:1 (2:1)  
  Sunday, 08/04/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Lake Macquarie City 0:4 (0:1)  
  Sunday, 08/04/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Lambton Jaffas 2:1 (1:0)  
  Sunday, 08/04/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Newcastle Jets Academy Edgeworth Eagles 0:1 (0:1)  
No match: Hamilton Olympic

5. Round

  Saturday, 14/04/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Adamstown Rosebud 1:1 (1:1)  
  Saturday, 14/04/2018 17:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Weston Workers 4:1 (1:1)  
  Saturday, 14/04/2018 18:00 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Newcastle Jets Academy 1:2 (0:1)  
  Sunday, 15/04/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Valentine FC 6:1 (4:1)  
  Sunday, 15/04/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Charlestown City Blues 1:0 (1:0)  
No match: Maitland

6. Round

  Saturday, 21/04/2018 14:30 Cooks Square Park   Newcastle Jets Academy Maitland 0:1 (0:0)  
  Saturday, 21/04/2018 18:00 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Edgeworth Eagles 2:3 (1:1)  
  Sunday, 22/04/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Lambton Jaffas 0:0 (0:0)  
  Sunday, 22/04/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Weston Workers 2:1 (2:0)  
  Sunday, 22/04/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Broadmeadow Magic 0:4 (0:1)  
No match: Lake Macquarie City

7. Round

  Saturday, 28/04/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Adamstown Rosebud 1:2 (0:2)  
  Saturday, 28/04/2018 19:00 Magic Park   Broadmeadow Magic Valentine FC 2:0 (2:0)  
  Sunday, 29/04/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Charlestown City Blues 1:1 (0:0)  
  Sunday, 29/04/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Newcastle Jets Academy 3:5 (1:1)  
  Sunday, 29/04/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Hamilton Olympic 3:2 (1:0)  
No match: Lambton Jaffas

8. Round

  Saturday, 05/05/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Newcastle Jets Academy Lambton Jaffas 0:2 (0:1)  
  Sunday, 06/05/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Weston Workers 4:3 (2:1)  
  Sunday, 06/05/2018 14:30 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Lake Macquarie City 4:3 (3:2)  
  Sunday, 06/05/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Charlestown City Blues 3:2 (2:1)  
  Sunday, 06/05/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Edgeworth Eagles 1:2 (1:1)  
No match: Broadmeadow Magic

9. Round

  Saturday, 12/05/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Hamilton Olympic 1:2 (1:2)  
  Saturday, 12/05/2018 19:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Maitland 0:2 (0:0)  
  Sunday, 13/05/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Valentine FC 2:0 (0:0)  
  Sunday, 13/05/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Adamstown Rosebud 0:1 (0:0)  
  Sunday, 13/05/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Newcastle Jets Academy 4:2 (3:1)  
No match: Weston Workers

10. Round

  Wednesday, 09/05/2018 18:30 Rockwell Automation Park   Newcastle Jets Academy Weston Workers 1:2 (1:1)  
  Saturday, 19/05/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Edgeworth Eagles 0:2 (0:1)  
  Sunday, 20/05/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Adamstown Rosebud 1:2 (1:2)  
  Sunday, 20/05/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Lambton Jaffas 2:3 (0:3)  
  Sunday, 20/05/2018 14:30 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Broadmeadow Magic 2:4 (0:1)  
No match: Charlestown City Blues

11. Round

  Saturday, 26/05/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Lake Macquarie City 2:1 (2:1)  
  Saturday, 26/05/2018 17:00 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Valentine FC 1:0 (0:0)  
  Sunday, 27/05/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Newcastle Jets Academy 0:1 (0:0)  
  Sunday, 27/05/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Hamilton Olympic 1:2 (0:1)  
  Sunday, 27/05/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Maitland 0:0 (0:0)  
No match: Adamstown Rosebud

12. Round

  Saturday, 02/06/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Lambton Jaffas 1:1 (0:0)  
  Sunday, 03/06/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Newcastle Jets Academy 1:2 (0:0)  
  Sunday, 03/06/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Maitland 3:2 (3:2)  
  Sunday, 03/06/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Lake Macquarie City 3:0 (1:0)  
  Wednesday, 11/07/2018 19:00 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Hamilton Olympic 0:2 (0:0)  
No match: Valentine FC

13. Round

  Saturday, 16/06/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Weston Workers 2:1 (1:0)  
  Saturday, 16/06/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Broadmeadow Magic 1:1 (0:1)  
  Sunday, 17/06/2018 14:30 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Adamstown Rosebud 4:1 (0:0)  
  Sunday, 17/06/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Charlestown City Blues 5:1 (3:1)  
  Sunday, 17/06/2018 14:30 CB Complex   Newcastle Jets Academy Valentine FC 2:2 (2:1)  
No match: Edgeworth Eagles

14. Round

  Saturday, 23/06/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Lambton Jaffas 0:0 (0:0)  
  Sunday, 24/06/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Lake Macquarie City 0:3 (0:1)  
  Sunday, 24/06/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Maitland 2:2 (1:2)  
  Sunday, 24/06/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Broadmeadow Magic 0:0 (0:0)  
  Wednesday, 18/07/2018 19:45 Cahill Oval   Valentine FC Hamilton Olympic 1:4 (1:4)  
No match: Newcastle Jets Academy

15. Round

  Saturday, 30/06/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Charlestown City Blues 2:1 (1:1)  
  Saturday, 30/06/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Newcastle Jets Academy 5:1 (3:0)  
  Sunday, 01/07/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Maitland 0:0 (0:0)  
  Sunday, 01/07/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Weston Workers 3:0 (2:0)  
  Sunday, 01/07/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Adamstown Rosebud 2:2 (1:0)  
No match: Hamilton Olympic

16. Round

  Saturday, 07/07/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Edgeworth Eagles 1:4 (0:4)  
  Saturday, 07/07/2018 14:30 Darling Street Oval   Newcastle Jets Academy Hamilton Olympic 3:2 (1:1)  
  Sunday, 08/07/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Lambton Jaffas 0:3 (0:3)  
  Sunday, 08/07/2018 14:30 Cahill Oval   Valentine FC Lake Macquarie City 1:2 (1:1)  
  Sunday, 08/07/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Broadmeadow Magic 1:0 (1:0)  
No match: Maitland

17. Round

  Saturday, 14/07/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Valentine FC 3:0 (1:0)  
  Sunday, 15/07/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Newcastle Jets Academy 2:0 (0:0)  
  Sunday, 15/07/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Hamilton Olympic 1:0 (0:0)  
  Sunday, 15/07/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Charlestown City Blues 3:0 (0:0)  
  Sunday, 15/07/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Adamstown Rosebud 1:1 (1:0)  
No match: Lake Macquarie City

18. Round

  Saturday, 21/07/2018 14:30 Maquarie Field   Newcastle Jets Academy Lake Macquarie City 4:3 (2:2)  
  Sunday, 22/07/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Weston Workers 1:2 (0:2)  
  Sunday, 22/07/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Broadmeadow Magic 0:5 (0:3)  
  Sunday, 22/07/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Edgeworth Eagles 0:2 (0:1)  
  Sunday, 22/07/2018 14:30 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Maitland 0:0 (0:0)  
No match: Lambton Jaffas

19. Round

  Tuesday, 24/07/2018 19:00 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Newcastle Jets Academy 3:0 (1:0)  
  Saturday, 28/07/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Hamilton Olympic 2:3 (2:1)  
  Sunday, 29/07/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Valentine FC 1:3 (0:1)  
  Sunday, 29/07/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Charlestown City Blues Adamstown Rosebud 4:1 (1:0)  
  Sunday, 29/07/2018 14:45 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Maitland 1:1 (0:0)  
No match: Broadmeadow Magic

20. Round

  Sunday, 05/08/2018 14:30 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Lambton Jaffas 1:1 (0:1)  
  Sunday, 05/08/2018 14:30 Cooks Square Park   Maitland Lake Macquarie City 1:1 (0:0)  
  Sunday, 05/08/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Charlestown City Blues 0:4 (0:1)  
  Sunday, 05/08/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Edgeworth Eagles 0:1 (0:0)  
  Tuesday, 07/08/2018 19:00 Magic Park   Newcastle Jets Academy Broadmeadow Magic 1:5 (1:2)  
No match: Weston Workers

21. Round

  Saturday, 11/08/2018 14:30 Adamstown Oval   Adamstown Rosebud Valentine FC 3:2 (2:1)  
  Saturday, 11/08/2018 14:30 Arthur Edden Oval   Lambton Jaffas Maitland 0:1 (0:1)  
  Sunday, 12/08/2018 14:30 Jack McLaughlan Oval   Edgeworth Eagles Lake Macquarie City 1:0 (0:0)  
  Sunday, 12/08/2018 14:30 Rockwell Automation Park   Weston Workers Newcastle Jets Academy 2:2 (2:0)  
  Sunday, 12/08/2018 14:30 Magic Park   Broadmeadow Magic Hamilton Olympic 0:3 (0:2)  
No match: Charlestown City Blues

22. Round

  Saturday, 18/08/2018 14:30 Maquarie Field   Lake Macquarie City Lambton Jaffas 2:1 (0:1)  
  Saturday, 18/08/2018 14:30 Lisle Carr Oval   Newcastle Jets Academy Charlestown City Blues 2:3 (0:1)  
  Saturday, 18/08/2018 18:00 Darling Street Oval   Hamilton Olympic Weston Workers 2:0 (2:0)  
  Saturday, 18/08/2018 18:00 Cooks Square Park   Maitland Broadmeadow Magic 2:0 (1:0)  
  Sunday, 19/08/2018 14:30 CB Complex   Valentine FC Edgeworth Eagles 0:1 (0:0)  
No match: Adamstown Rosebud
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Edgeworth Eagles 20 14 4 2 21 37 : 16 46 10 5 4 1 15 : 6 19 10 9 0 1 22 : 10 27
2. (2.) Broadmeadow Magic 20 10 5 5 24 44 : 20 35 10 5 3 2 18 : 11 18 10 5 2 3 26 : 9 17
3. (4.) Maitland 20 9 7 4 17 38 : 21 34 10 6 2 2 28 : 12 20 10 3 5 2 10 : 9 14
4. (3.) Lambton Jaffas 20 9 7 4 14 35 : 21 34 10 6 2 2 21 : 11 20 10 3 5 2 14 : 10 14
5. (5.) Hamilton Olympic 20 10 3 7 10 41 : 31 33 10 3 3 4 20 : 19 12 10 7 0 3 21 : 12 21
6. (6.) Charlestown City Blues 20 10 1 9 -1 30 : 31 31 10 6 0 4 14 : 12 18 10 4 1 5 16 : 19 13
7. (7.) Newcastle Jets Academy 20 7 3 10 -13 32 : 45 24 10 2 2 6 15 : 23 8 10 5 1 4 17 : 22 16
8. (10.) Lake Macquarie City 20 6 2 12 -7 35 : 42 20 10 3 1 6 17 : 24 10 10 3 1 6 18 : 18 10
9. (8.) Weston Workers 20 6 2 12 -14 28 : 42 20 10 4 2 4 16 : 17 14 10 2 0 8 12 : 25 6
10. (9.) Adamstown Rosebud 20 5 5 10 -24 24 : 48 20 10 2 1 7 10 : 23 7 10 3 4 3 14 : 25 13
11. (11.) Valentine FC 20 2 5 13 -27 19 : 46 11 10 1 2 7 8 : 23 5 10 1 3 6 11 : 23 6

Top four qualify for Finals Series

Finals Series

Semi Finals (First Legs)

1         Lambton Jaffas Edgeworth Eagles        
2         Maitland Broadmeadow Magic        

Semi Finals (Return Legs)

1         Edgeworth Eagles Lambton Jaffas        
2         Broadmeadow Magic Maitland        

Grand Final

3         Winner of match 1     Winner of match 2        
Return to League Index

Return to League Index

Football Pools